درباره بازی

«لبخند پیروزی» یک بازی تحت وب کاملا ایرانی است که داستان آن در یک برهه از تاریخ باستان رخ می‌دهد. در این بازی که سبک آن جنگی است، شما می‌توانید در نقش یک قهرمان با دیگر بازیکنان به مبارزات تن به تن بپردازید و به طور زنده مسابقات را تماشا کنید. «لبخند پیروزی» برای نخستین بار در ایران با شیوه‌ای کاملا خلاقانه ارائه شده است تا فرصت کسب یک تجربه جدید در زمینه بازی‌های آنلاین را برای بازیکنان فراهم نماید.

 

داستان بازی

در سرزمین پهناوری در گوشه‌ای از جهان که هوش و ذکاوت و جنگاوری مردمانش زبانزد خاص و عام بود، حاکمی می‌زیست به نام کیان‌شاه که به خوبی از عهده هدایت کارهای سرزمینش بر می‌آمد. وی فرزندی داشت به نام روزبهان که مانند پدر از هوش و ذکاوت بالایی برخوردار بود اما در فنون رزمی و اداره امور جنگی لشگریان مهارت چندانی نداشت. کیان‌شاه با گذشت زمان و فرا رسیدن دوران پیری و کهولت سن دیگر نمی‌توانست مانند گذشته به کنترل اوضاع مملکت بپردازد و در واقع سرعت عمل خود را در رسیدگی به امور سرزمین و لشگریانش به تدریج از دست داده بود. عدم توجه و نداشتن نظارت کافی باعث شده بود تا در کنار بروز نابسامانی در بین لشگریان، سایر مردم به‌خصوص جوانان نیز دچار سردرگمی و رخوت و سستی شوند. عدم تفریحات سالم و شوق‌انگیز سبب گردیده بود که جوانان روحیه خود را برای داشتن یک زندگی خوب از دست دهند. به همین دلیل کیان‌شاه که فردی با تدبیر بود تصمیم گرفت هر چه سریعتر روزبهان را به جای خود بگمارد تا روحیه جوانی وی شور و نشاطی دوباره به ارکان سرزمین یعنی مردم و لشگریان بخشد و بدین منظور در تدارک جشنی بود تا به طور رسمی جانشینی روزبهان را اعلام کند. با این وجود کیان‌شاه نگرانی بزرگی داشت و آن عدم توانایی تصمیم‌گیری روزبهان در امور جنگی بود. این دل‌نگرانی و در کنار آن دل‌مردگی جوانان، باعث افسردگی کیان‌شاه شده و وی به دنبال راهکاری می‌گشت تا پیش از مرگش نسبت به اصلاح امور لشگریان و بهبود شرایط زندگی مردم اقدام کند و با این رویکرد از آشوب‌های احتمالی ناشی از ناکارآمدی روزبهان در برخی امور جلوگیری نموده و آینده سرزمینش را تامین نماید. روزی در بازار قدم می‌زد که با پیرمردی به نام پیرزاد آشنا شد. پیرزاد مردی بود که به طور ناشناس به سرزمین‌های مختلف سفر می‌کرد و دارای تجارب فراوانی بود که به کمک آن می‌توانست آینده را بر اساس دلایل موجود پیش‌بینی نماید. وی به کیان‌شاه پیشنهاد داد برای تقویت ارکان حکومتی و نیز تحکیم جایگاه روزبهان، بهتر است یک مجلس مشورتی تشکیل دهد که اعضای آن از جوانان برومند انتخاب شوند و به روزبهان در امور حکومتی و لشگری مشاوره دهند. وی برای انتخاب اعضای مجلس مشورتی، پیشنهاد داد ۱۲ مرحله آزمون رزمی و جنگی که در آن افراد به صورت دو به دو با یکدیگر مبارزه می‌کنند و زیرکی افراد، قدرت و فنون رزمی آن‌ها و چالاکی هر یک، عامل موفقیت و برد محسوب می‌شوند، طراحی شده و قهرمانان یعنی کسانی که در کمترین زمان ممکن با رعایت قوانین مسابقات مانند استفاده از اسلحه‌های مجاز و حفظ ارزش‌های ملی بتوانند به پایان برسند، به عنوان مشاورین روزبهان به عضویت مجلس مشورتی درآیند. کیان‌شاه که دیدگاه پیرزاد را روشی مناسب، عملی، آموزنده و سرگرم‌کننده می‌دید، تصمیم گرفت آن را عملی نماید. حال باید منتظر ماند و دید آیا شما می‌توانید یکی از اعضای مجلس مشورتی حکومتی و از مشاورهای روزبهان و یا برنده مسابقات دوره‌ای باشید یا خیر.

 

اجزای  بازی

قهرمان: هر بازیکن در«لبخند پیروزی» تنها یک قهرمان خواهد داشت که به طور رایگان به وی داده می‌شود. هر قهرمان دارای ویژگی‌های قدرت، چابکی و زیرکی است که بر مهارت وی در مبارزات اثرگذار هستند و مقدار آن‌ها با افزایش امتیازات قهرمان‌ افزایش خواهد یافت. از قهرمان در بازی قهرمان‌پروری استفاده می‌شود که دارای ۱۲ مرحله است و به ازای هر مرحله به وی یک نشان افتخار اهدا می‌شود.

جنگجو: هر بازیکن در «لبخند پیروزی» دارای یک جنگجوی رایگان است. علاوه بر این کاربر می‌تواند تعداد جنگجوهای بیشتری نیز خریداری نماید. هر جنگجو دارای ویژگی‌های قدرت، چابکی، زیرکی و سن است که بر مهارت وی در مبارزات اثرگذار هستند و مقدار آن‌ها با افزایش امتیازات جنگجو افزایش خواهد یافت. از جنگجوها در مسابقات دوره‌ای که در قالب تورنمنت برگزار می‌شوند، استفاده می‌شود و هر جنگجو در یکی از سطوح مبتدی، جنگ‌آموز، جنگ‌ورز، جنگاور، سلحشور و سپهدار با دیگران به مبارزه می‌پردازد.

اسلحه‌ها: در «لبخند پیروزی» هر بازیکن می‌تواند برای افزایش احتمال پیروزی قهرمان خود در مبارزات، از اسلحه‌ها و ابزارهای جانبی که در مراحل مختلف و به عنوان جایزه به وی اهدا می‌شود، استفاده کند. اسلحه‌ها تنها در مسابقات دوره‌ای دارای استهلاک هستند و پس از چند بار بازی از بین خواهند رفت.

معجون‌ها: از معجون‌ها برای افزایش قابلیت‌های قهرمان استفاده می‌شود. در «لبخند پیروزی» ۴ نوع معجون وجود دارد که عبارتند از: معجون رفع خستگی برای افزایش تعداد بازی مجاز قهرمان در روز، معجون انرژی زا برای افزایش میزان جان جنگجو در هر مبارزه، اکسیر افزایش عمر برای افزایش طول عمر جنگجو و در نهایت معجون نوش دارو برای بهبود جنگجوهای زخمی.

پنل کاربری: در «لبخند پیروزی» هر بازیکن می‌تواند اطلاعات کاربری خود را در بخش پنل کاربری مشاهده کرده و در صورت لزوم آن‌ها را ویرایش نماید. برای دریافت جوایز نقدی بازی، می‌بایست اطلاعات کاربری بازیکن به طور کامل و صحیح وارد شده باشد در غیر این صورت جایزه به بازیکن تعلق نخواهد گرفت. تمامی اطلاعات شخصی بازیکن‌ها نزد «لبخند پیروزی» محفوظ است و در اختیار غیر قرار نخواهد گرفت.

زرکده: هر بازیکن برای تبادلات مالی در بازی باید از واحد پول رایج در بازی که زریگ نام دارد، استفاده نماید. هر بازیکن در بدو ورود به بازی دارای ۱۵ زریگ رایگان است که از آن‌ها می‌تواند در بازی استفاده نماید.

صندوق پیام: هر بازیکن با استفاده از صندوق پیام می‌تواند به دوستان خود در بازی و یا مدیریت سایت پیام ارسال نماید و پیام‌های دریافتی خود را مدیریت کند.

آمار بازی: هر بازیکن در این بخش می‌تواند قهرمان‌ها و جنگجوهای  برتر بازی را مشاهده کرده و از رتبه قهرمان و جنگجوهای خود و نیز نتایج تورنمنت های بازی مطلع شود.

 

انواع بازی

در «لبخند پیروزی» شما با ۲ نوع مختلف بازی روبرو هستید:

بازی قهرمان‌پروری

در این نوع از بازی شما یک قهرمان دارید که می‌بایست مراحل ۱۲ گانه را طی نماید تا با رسیدن به انتهای بازی بتواند به عنوان یکی از اعضای مجلس مشورتی به روزبهان در اداره امورات جنگی کمک نماید و از سوی دیگر بسته به مدت زمان طی شده برای رسیدن به انتهای بازی، مبلغ قابل توجهی زریگ به عنوان جایزه برای شما کسب کند. میزان مبلغ جوایز متفاوت است اما هر قهرمانی که به انتهای بازی برسد، حتما جایزه دریافت خواهد کرد. هر قهرمان به صورت پیش‌فرض در هر روز می‌تواند ۴ مبارزه انجام دهد اما با استفاده از معجون‌ها می‌توانید تعداد دفعات بازی قهرمان خود در روز را افزایش دهید. برای انجام این مبارزات که به صورت تن به تن انجام می‌شود، شما باید برای قهرمان خود یک رقیب از بین رقبای پیشنهادی انتخاب نمایید. تمامی رقبای پیشنهادی در همان سطحی هستند که قهرمان شما قرار دارد. در مبارزات تن به تن همیشه یکی برنده و دیگری بازنده است. اگر قهرمان شما برنده باشد، با این برد امتیاز بدست می‌آورد و در صورت شکست هیچ امتیازی از وی کسر نخواهد شد. با انجام یک مبارزه در هر روز از تعداد دفعات مجاز بازی قهرمان شما در آن روز یک واحد کسر خواهد شد اما تعداد دفعات بازی رقیب شما هیچ تغییری نخواهد کرد زیرا وی انتخاب کننده بازی نبوده است. همین موضوع در مورد قهرمان شما نیز صادق است. یعنی در یک روز شما می‌توانید ۴ بار مستقیما قهرمان خود را در مبارزات شرکت دهید که برای شما مزایایی به همراه دارد و از سوی دیگر ممکن است چندین بار قهرمان شما توسط دیگر بازیکنان به عنوان رقیب انتخاب شود و در مبارزات برنده یا بازنده شود که تاثیری بر امتیازات و دفعات بازی شما نخواهد داشت. در طول بازی هر قهرمان با رسیدن به یک امتیاز خاص جوایزی مانند امکان افزایش قدرت، چابکی، زیرکی، معجون و یا اسلحه دریافت خواهد کرد و در پایان مراحل نیز نشان افتخار خواهد گرفت.

مسابقات دوره‌ای

در این نوع از بازی شما یک جنگجوی رایگان دارید که می‌توانید آن را در مسابقاتی که در دوره‌های مختلف برگزار می‌شود، شرکت دهید. علاوه بر این می‌توانید تعداد بیشتری جنگجو خریداری نمایید و آن‌ها را در مسابقات شرکت دهید. هر یک از این مسابقات دارای بازه زمانی هستند و شما می‌توانید مسابقاتی که در هر دوره در حال برگزاری هستند را مشاهده کرده و هر جنگجوی خود را با توجه به شرایط ورود به مسابقه، در آن مسابقه ثبت نام نمایید. در طول برگزاری هر دوره از مسابقات، جوایز مسابقه و نحوه تعیین برندگان تعیین و اعلام می‌شود. در این نوع از بازی، شما می‌توانید برای هر یک از جنگجوهای خود بر اساس سطح آن‌ اسلحه خریداری کنید و بدین ترتیب احتمال پیروزی جنگجوی خود را در مبارزات افزایش دهید.